פיצויים לעובד שהתפטר

0
1030

פיצויים לעובד שהתפטר לקבל ייצוג במסגרת החוק

כל עובד צריך לדעת כי לאחר פיטורים יש במסגרת החוק זכויות המגיעות לכל העובדים המסיימים לעבוד, וכן אפשרות לקבלת סיוע לאור השינוי המהיר. אך לא כל עובד יודע את זה ולא יודע שבמסגרת החוק עם סיום יחסי העבודה ובמצב של פיטורין, קיימת מסגרת רחבה המגנה על העובד במסגרת מערכת חוקים ברורה. ובכל מקרה של הפרת חוקים ניתן להגיש תלונה וכן לתבוע פיצויים לעובד שהתפטר כספיים על פי חוק. 

פיצוי לעובד שהתפטר מתי להגיש ערעור

העובד לעיתים גם כלל לא יודע שזכותו למשל להגיש ערעור וכיצד ומתי לעשות זאת. החוק מציין למשל על המעסיק להודיע זמן רב מראש כהודעה מוקדמת על הפיטורים, לאפשר לעובד עריכה של שימוע לפני הפיטורים, להעניק לו אישור המציין את כל תקופת העבודה בה עבד. במסגרת הזכויות המגיעות לעובד לאחר פיטוריו הוא אף רשאי לערער על ההחלטה ולהגיש ערעור מסודר כנגד ההחלטה לפטרו ואז עובדים רבים אינם מכירים את הנושא זה של הגשת ערעור. עובדים רבים בטוחים כי לאחר שקיבלו הודעת פיטורין אין ביכולתם לעשות דבר. רבים מהם גם אינם יודעים מה היו הסיבות לפיטורין, האם היו מוצדקות או שנבעו ממניעים אחרים שאינם חוקיים, ובמקרה זה למשל ניתן לחייב את המעסיק להחזיר את העובד למקום עבודתו או לבקש פיצויי פיטורין גבוהים יותר. במסגרת הזכויות הרבות המגיעות לעובדים ויוצרות עבורם הגנה בתנאי העסקתם, עליהם לזכור כי גם בנושאי פיטורין מגיעים להם למשל זכויות של התפטרות לאחר לידה לשם טיפול בילד, התפטרות של עובד ועובדת עקב אימוץ של ילד ועוד, על כל עובד יש לדעת כי הוא יקבל את מלוא ההגנה ואת כל הזכויות הכספיות המגיעות לו.  

פיצויים לעובדים שהתפטרו מה אומר החוק

אז לעיתים חשוב להכיר את החוק באמצעות שירותיו של עורך דין מקצועי ובמיוחד כאשר מתרחש מצב לא נעים וקשה של פיטורי עובד, על כל עובד לדעת כי קיים מכלול רחב של חוקים שיעניקו לו את כל ההגנה והסיוע הכלכלי בכדי להצליח לעבור תקופה לא קלה זו ללא קושי כלכלי משמעותי, ועם קבלת כל הזכויות המגיעות לעובד לאחר פיטורין לרבות פיצויים לעובד שהתפטר כספיים.