משאבת חום לחימום מים

0
2007

בשנים האחרונות רבים החלו להכיר את המושג ואת המוצר 'משאבת חום לחימום מים' וזאת משום היעילות של משאבה זו והחיסכון אליו היא מובילה לאורך זמן. במאמר זה נסביר מהי משאבת חום, כיצד היא עובדת, למי היא מתאימה ומה היתרונות בהתקנת משאבה זו. הבה נתחיל..

 

קצת על המשאבה

משאבת חום מהווה פתרון חימום אידיאלי לכל מי שמשתמש בכמות גדולה של מים מחוממים. משאבה זו פועלת על עקרון ניצולו של החום שכבר קיים בסביבה ובאמצעותה ניתן לחמם מים למקלחות ולשטיפה, לצרכי הסקה מרכזית, לתהליכי ייצור  ולמטרת פעולתה של מערכת החימום התת רצפתי. משאבת חום לחימום מים סופחת את החום מהאוויר ובאמצעות חום זה היא מחממת את המים.

 

יעילותה של המשאבה

חשוב לקחת בחשבון שמשאבה אינה עוסקת בלהתחיל לייצר חום ממצב אפס, שכן היא משתמשת בחום שכבר קיים באוויר ולכן מדובר כאן על פתרון אקולוגי יעיל ביותר וזאת לעומת תנורים, הסקה ורדיאטורים שמצליחים ליצור את החום הנדרש רק על ידי שריפה של כל מיני דלקים. לכן, אם אתם מתגוררים בבית פרטי או דירה אשר עוברים שיפוץ ואתם מעוניינים להתקין משאבת חום לחימום המים או שאתם מעוניינים לבצע הסבה למערכת חימום ישנה (אשר מתבססת על מים), משאבת חום היא הפתרוןם האידיאלי עבורכם. לעומת זאת אם אתם בית מלון, מפעל, קיבוץ, מוסד או כל עסק אחר בו משתמשים רבות במים חמים, המשאבה אידיאלית גם לכם. למה היא כה אידיאלית וזאת מלבד העובדה שהיא מהווה פתרון אקולוגי חשוב?

 

כל היתרונות של משאבת חום

היתרונות של משאבת חום לחימום מים בבית או בעסק רבים ולכן בחרנו לרשום בפניכם את הנקודות העיקריות:

  • חיסכון – חיסכון משמעותי ביותר ביחס לאמצעי החימום האחרים של המים. כאן, תחסכו בממוצע שלושת רבעי מהעלויות שהיו לכם כאשר השתמשתם בחשמל ובסולר.
  • השקעה משתלמת – תוך פרק זמן לא ארוך, ההשקעה תוחזר לכם.
  • שומרים על סביבה ירוקה ואיכותית – אין עשן, אין ריחות לא נעימים, לא שורפים דלקים על מנת ליצור חום, הסביבה נשארת נקייה ויש עד תשעים אחוזים הפחתה בכל הקשור אל פליטת מזהמים.
  • שומרים על הבריאות – שיטת חימום המים על ידי משאבות חום אינה גורמת נזק כלשהו לבריאות שלכם. הפעולה אינה גורמת ליובש יתר (בהשוואה אל פעולת המזגנים), החימום אחיד, איכותי ונעים.

 

כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הדרך הבריאה, החסכונית והיעילה ביותר לחימום המים שלכם. בהצלחה!